Електрика від вірусів

Чому, саме п’єзоелектричний вірус. Виявляється, що біологічні матеріали, такі як кістки, колагену і пептиду нанотрубки можуть генерувати електрику у відповідь на тиск. Тепер дослідники з Lawrence Berkeley National Lab говорять, що вони знайшли вірус з схожими п’єзоелектричними властивостями.

 

Вірус називається M13 бактеріофага. Він тільки атакує бактерії і є доброякісним для людей. Він відтворює себе мільйонами протягом декількох годин, так що немає ніякого браку віщої. LBNL дослідники говорять, що це для  генної інженерії дуже легко.

 

Електричні поля, прикладеного до плівки вірусу M13 викликають спіральні білки, які впливають віруси і починають їх крутити і включити у відповідь, в результаті ми одержуємо п’єзоелектричний ефект. Вчені LBNL збираються збільшити п’єзоелектричний ефект вірусу за допомогою генної інженерії, щоб додати чотири негативно заряджених амінокислотних залишки в один кінець спіральних білків, які покривають вірус. Ці залишки можуть підвищити різницю потенцыалыв між білками роздыливши їх на позитивні і негативні кінці, які посилюють напругу.

 

Вчені переслідуватимуть мету подальшого підвищення системою укладання. Вони побачили, що стек близько 20 товстих шарів дає нам найсильніший п’єзоелектричний ефект. Для демонстрації ефекту, вчені виготовили вірусів на основі п’єзоелектричного генератора енергії. Створені умови для генної інженерії віруси спонтанно організовуються в багатошарову плівку, яка має розміри біля одного квадратного сантиметра. Електроди по обидві сторони підключені до рідкокристалічного дисплея. Тиск на плівку, як з крана, проводить до шести наноампер струму на 400 мВ, при цьому відтворює достатньо енергії, щоб змогла мигати цифра «1» на дисплеї, приблизно в четверті напруги потрійної батареї.

 

В даний час дослідники LBNL працюють над способами поліпшення ефекту. Це порівняно легко піти в масове виробництво генетично модифікованих вірусів, мовляв, так п’єзоелектричних матеріалів на основі вірусів може запропонувати простий шлях до нових елементів мікроелектроніки в майбутньому.

 

Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту.

Залишити коментар

Перед отправкой формы:
Human test by Not Captcha