Нагрів плавального басейну

Напевно, важко не погодитися, що з підвищенням цін на енергоносії, утримання басейну стає все більш дорогим задоволенням. Дуже часто,
придбавши басейн і устаткування для його утримання замовник не надає належної уваги вибору устаткування для нагріву води. В більшості випадків в комплексі з басейном як джерело тепла пропонується електронагрівач або котел з теплообмінником, проте це не завжди так. Перше, з чим стикаються нові власники басейнів – це відсутність на ділянці джерела тепла необхідної потужності. Це пов’язано з досить великими навантаженнями пов’язаними з розігріванням води в басейні і подальшої підтримки бажаної температури.

 

Практика показує, що потрібно цього тепла немало, тому як вода в басейні охолоджується досить інтенсивно, навіть в жаркі літні дні. Загальні втрати тепла басейну визначаються чотирма видами тепловіддачі:

  • Тепловіддача через стінки басейну;
  • Конвекція з поверхні басейну;
  • Випромінювання з поверхні басейну;
  • Випаровування з поверхні басейну.

 

Оскільки конвективні тепловтрати залежать від різниці температур і швидкості вітру над басейном, вони можуть бути істотно скорочений за рахунок застосування вітрозахисту. Випромінювання тепла з поверхні відбувається в основному вночі або в прохолодні дні. Зате вдень басейн одержує величезну кількість променистого тепла від сонця. Ці втрати і надходження тепла практично компенсують один одного.
Втрати тепла за рахунок випаровування – найбільші складова всіх тепловтрат (близько 60%). Для скорочення випаровування застосовуються плаваючі покриття для басейнів. У разі застосування такого покриття  теплоспоживання басейну може бути понижено в 2 рази. Але, навіть провівши вказані заходи щодо теплоізоляції, витрати на нагрів басейну все ще залишаються великими

 

При розумінні вартості експлуатації басейну, є значення замислюватися про систему нагріву води спочатку. Найраціональнішим рішенням з погляду експлуатаційних витрат є застосування повітряного теплового насоса, спеціально призначеного для басейнів. Враховуючи період експлуатації зовнішніх басейнів, режим роботи повітряного теплового насоса буде найефективнішим. За даних умов, на 1кВт спожитої електроенергії, тепловий насос в середньому за сезон даватиме 4,5кВт теплової енергії. Таким чином, застосування повітряного теплового насоса для нагріву води зовнішнього басейну робить можливим зниження експлуатаційних витрат в порівнянні з газовим котлом в 4,8 рази.      Основною відмінністю теплових насосів для басейнів від інших повітряних теплових насосів є спеціальний теплообмінник. Враховуючи склад води басейну, звичайні теплообмінники не прослужать довгий час. Тоді як спеціальні теплообмінники теплових насосів для басейнів виконані з таких матеріалів, які забезпечує їх антикоррозийность і надійність.

 

Окрім істотної економії засобів, описаної вище, можна виділити ряд інших переваг теплових насосів в порівнянні із загальноприйнятими системами нагріву басейнів:

  • теплові насоси встановлюються на вулиці і не вимагають окремого приміщення;
  • тепловий насос – саме екологічне джерело тепла, при його роботі не проводяться шкідливі викиди;
  • монтаж і обслуговування теплового насоса дуже простий;
  • термін служби теплових насосів – до 50 років;
  • теплові насоси мають вбудовану автоматику, програмуються відповідно до необхідних режимів, вписуються в систему «розумний      будинок».

 

Ви можете залишити коментар, або Трекбек з вашого сайту.

Залишити коментар

Перед отправкой формы:
Human test by Not Captcha